Aby dieta zakończyła się sukcesem


Większość z nas wie, co należy robić, by żyć zdrowiej - ile i jak jeść, w jakim stopniu być aktywnym fizycznie, jakich produktów i zachowań unikać.

A osoby, które stosowały już wiele różnych diet, posiadają wręcz ekspercką wiedzę w tym zakresie. Dlaczego więc na co dzień nie przekładamy tej wiedzy na praktykę?

Okazuje się, że sama wiedza nie prowadzi do zmiany zachowania. Mamy bowiem mocno utrwalone nawyki i przyzwyczajenia, a często jedzenie pełni więcej funkcji, niż utrzymywanie przy życiu. Jest regulatorem emocji - dostarcza przyjemności, zabija nudę, rozładowuje napięcia itp.

Stąd tak ważne, aby przy wprowadzaniu diety pomagać sobie treningiem motywacyjnym czy wsparciem psychologicznym.

Diet coaching jest tą metodą, która pomaga zrozumieć samego siebie, czyli m.in. dlaczego postępujemy niekorzystnie dla siebie, pomimo, że zdajemy sobie sprawę, że jest to zachowanie szkodliwe.

Diet coaching pozwala ponadto:

- Poznać siebie i swoje ciało.
- Odkryć i wzmocnić swoją wewnętrzną motywację.
- Zobaczyć przeszkody, które utrudniają stosowanie diety i opracować metody ich pokonania.
- Świadomie i samodzielnie decydować o sobie oraz o tym co, ile i kiedy jesz.
- Lepiej radzić sobie z emocjami dnia codziennego, smutkiem, stresem, złością, nudą.
- Zyskać zadowolenie ze swojego życia na wielu płaszczyznach, przybliżyć się do swoich celów i marzeń.

Diet coaching to proces, oparty na wiedzy dietetycznej i psychologicznej, którego istotą nie jest zrzucenie kilogramów, ale zmiana stylu życia tak, aby jedzenie nadal było przyjemnością, a nie wiązało się z poczuciem straty.

Polityka cookies
Copyright (c) Self